aktualności

KIETRZ STAWIA NA EDUKACJĘ EKOLOGICZNĄ!

Dodano: 2019-11-18
Przedsiębiorstwo Komunalne „HYDROKAN” Spółka z o.o. w Kietrzu oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu dzięki współpracy z Fundacją PlasticsEurope Polska oraz wrocławskim ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim zainicjowali na terenie Gminy Kietrz cykl warsztatów ekologicznych połączonych z edukacyjną wystawą pt.: „Od selektywnej zbiórki; Poprzez recykling do nowych wyrobów; Opakowanie - nie śmieć!"
 
Głównym celem tego edukacyjnego programu jest edukacja ekologiczna w zakresie popularyzacji selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych, a w szczególności opakowań z tworzyw sztucznych. Odwiedzający wystawę oraz uczestnicy wykładów dowiadują się, co zrobić, aby odpady z tworzyw sztucznych nie trafiały na śmieci, i aby były selektywnie zbierane, poddawane recyklingowi oraz służyły do produkcji nowych i przydatnych przedmiotów. Podczas wykładów poruszane są również kwestie walki ze smogiem i przeciwdziałanie spalaniu śmieci w domowych paleniskach, oraz zapobieganie zaśmieceniu środowiska wodnego.

Od listopada do stycznia 2020 r. wystawa i edukatorzy odwiedzą wszystkie placówki oświatowe na terenie Gminy, Urząd Gminy w Kietrzu oraz Miejsko Gminy Ośrodek Kultury w Kietrzu. Szkoły otrzymują dodatkowo zestawy plakatów edukacyjnych, a uczniowie ekologiczne prezenty.  Przygotowana została również specjalna edukacyjna prezentacja multimedialna, która udostępniana jest lokalnym edukatorom oraz nauczycielom.


Inauguracja akcji miała miejsce w dniu 12 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kietrzu przy ul. Głowackiego, gdzie pierwsze warsztaty i spotkania z młodzieżą oraz nauczycielami poprowadzili: Dominik Dobrowolski i Lidia Pieczonka z MGOK w Kietrzu oraz Krzysztof Sporny - prezes P.K. HYDROKAN Sp. z o.o. w Kietrzu. Wystawę w Gminie Kietrz będzie można oglądać w lokalnych placówkach do końca stycznia 2020 roku.

Galeria zdjęć


starsze wpisy